Tantniś krzyżowiaczek to szkodnik, który każdego roku pojawia się by żerować na uprawach roślin krzyżowych. Wyrządza szkody na polach z rzepakiem ale w niektóre lata może stać się bardzo poważnym zagrożeniem dla upraw warzyw.

Szkodnik trudny do zwalczenia

Na plantacji na której się znajdujemy widać oznaki żerowania tantnisia krzyżowiaczka. Silnie uszkodzone są zwłaszcza pierwsze, starsze liście. To dowodzi, że zabiegi ochrony we wcześniejszych fazach rozwojowych roślin nie były skuteczne. Gorąco polecam więc stosowanie preparatu Affirm 095 SG. – mówi Krzysztof Krupa z firmy Syngenta Polska. O tym w jaki sposób działa Affirm 095 SG pisaliśmy wcześniej już tutaj. Warte ponownego podkreślenia są jednak najważniejsze zalety tego preparatu, takie jak krótki okres karencji, bardzo szybkie i skuteczne działanie, nie pozostawianie pozostałości w plonie, oddziaływania na różne stadia gąsienic oraz szerokie spektrum działania. Zachęcamy także do zrobienia zdjęć zadbanym, dobrze ochronionym plantacjom. Najlepsze z nich mogą wygrać nagrody w konkursie realizowanym przez portal www.warzywapolowe.pl we współpracy z firmą Syngenta. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 sierpnia, a dwa dni później poznamy zwycięzców.

Zapraszamy jednak na film na którym Krzysztof Krupa dokonuje lustracji jednej z plantacji na których tantniś uszkodził niemal wszystkie rośliny. Fachowiec dzieli się swymi spostrzeżeniami i proponuje efektywne rozwiązanie:

materiał sponsorowany