Każdy chciałby uprawiać odmiany idealne, które mimo zmiennych warunków pogodowych, czasem błędów agrotechnicznych zapewnią i tak wysokie i stabilne plony. Dotyczy to między innymi kalafiorów, z których hodowli słynie firma Syngenta Polska. Wprowadzając na rynek nowe odmiany zaskakuje producentów nową jakością i zarazem uniwersalnością wielu nowych odmian.

ELECTRA F1 to kalafior do całorocznej produkcji o okresie wegetacji wynoszącym około 80 dni. Jest to to odmiana bardzo uniwersalna, zapewniająca zarówno bardzo dobry jakościowo surowiec na świeży rynek, a pozostawiona dłużej na polu – duże, śnieżnobiałe róże dla przemysłu. Tu na uwagę zasługuje na uwagę bardzo wysoki potencjał plonotwórczy, ciężkie i zbite róże i wysoki uzysk różyczki po rózyczkowaniu.

ELECTRA już w trakcie wzrostu zwraca uwagę bardzo dobrym okryciem róż. Liście bardzo szczelnie okrywają róże, są wokół niej wręcz okręcone ale zarazem nie przylegają do róży, dzięki czemu nie dochodzi do przebarwień czy zagniwania przy nadmiarze wilgoci. ELECTRA na polu wyróżnia się również bardzo dobrą zdrowotnością, co jest szczególnie istotne jesienią gdy warunki pogodowe sprzyjają pojawianiu się wielu chorób.      

Kalafior Electra to znakomite okrycie i rewelacyjna jakość róż

To kolejna odmiana do uprawy latem, odporna na wysokie temperatury. Tym samym Electra stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla znanych już odmian jak chociażby Guideline i Almagro. Biorąc pod uwagę okres wegetacji każdej z tych odmian możemy wszystkie trzy odmiany (Guidline – 75 dni, Electra – 80 dni i Almagro – 85 dni) wysadzić w jednym terminie, a zbiory doskonałej jakości róż mieć rozłożone w czasie.  

Kalafior Electra
ELECTRA to śnieżnobiałe róże znakomity kalafior na świeży rynek i dla przemysłu

Przy tej odmianie chciałbym zwrócić uwagę na stosunkowo krótki okres wegetacji, dzięki czemu możemy ELECTRĘ sadzić jako przedplon lub poplon – podkreśla Rafał Żmuda z Syngenta Polska.

Producenci testujący tę odmianę zwracali uwagę przede wszystkim na rewelacyjną jakość i ciężkie róże, wysoki uzysk różyczki dla przemysłu. Bardzo dobrze ocenili ELECTRĘ również producenci kalafiorów na świeży rynek, jako odmianę o bardzo kształtnej, śnieżnobiałej i ciężkiej róży. Krótki i stabilny okres wegetacji (zarówno w okresie lata i jesieni) pozwala w krótkim czasie uzyskać wysokiej jakości plon, przy ograniczonych kosztach obsługi polowej.