Preparat Affirm 095 SG, znany do tej pory przede wszystkim sadownikom, otrzymał rozszerzenie rejestracji. Obecnie można go stosować w ochronie wielu upraw, w tym także szerokiej gamy warzyw.

Jakie gatunki można chronić przy pomocy Affirm 095 SG

Affirm 095 SG jest produktem dopuszczonym do stosowania w uprawach polowych do ochrony przed gąsienicami motyli wielu gatunków m.in. warzyw oraz drzew i krzewów owocowych. Katalog ten obejmuje takie gatunki jak: grusza, jabłoń, śliwę, truskawkę, winorośl, bób, brokuł, kalafior, kapustę głowiastą białą i czerwoną, kapustę pekińską, brukselską, włoską, jarmuż, fasola zwykła, groch zielony, oberżyna, ogórek, cukinia, patison, kabaczek, arbuz, melon, dynia, papryka, pomidor, sałata głowiasta, sałata liściowa, cykoria sałatowa, endywia, rukola, rośliny ozdobne i zielarskie. Zajmuję się tym preparatem już od wielu lat i mogę stwierdzić, że technicznie jest on doskonały. Działa bowiem długo i skutecznie a w dodatku na wszystkie stadia rozwojowe gąsienic motyli, zwłaszcza tych, które co roku pojawiają się na plantacjach czyniąc szkody. Efekty widać już w ciągu 1-2 godzin od kontaktu gąsienicy z preparatem. Szkodniki giną po upływie doby. Działanie żołądkowe zapewnia mu efektywność przez kolejne dwa tygodnie, choć karencja to zaledwie 3 dni. Substancja aktywna zawarta w preparacie, czyli benzoesan emamektyny, odznacza się naturalnym pochodzeniem. Już po upływie 7 dni od wykonania zabiegu jest niewykrywalna w roślinach w badaniach laboratoryjnych. – informuje Krzysztof Krupa z Syngenta Polska. O tym jak stosować mówi więcej na poniższym filmie:

Więcej informacji

Więcej informacji w formie tekstowej można uzyskać zapoznając się z jednym z wcześniejszych tekstów, w którym już informowaliśmy o tym jak działa Affirm 095 SG. Specjalnie dla czytelników portalu www.warzywapolowe.pl wspólnie z firmą Syngenta przygotowaliśmy także konkurs fotograficzny. Aby wziąć w nim udział należy zrobić zdjęcia plantacji po zabiegu preparatem Affirm 095 SG i przesłać do naszej redakcji. Termin nadsyłania prac upływa 5 sierpnia. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej zabawie. Szczegóły o konkursie tutaj: kliknij

materiał promocyjny