Wielu producentów kalafiorów często rezygnuje z ich uprawy w okresie lata, ze względu na problemy jakie mogą się w tym okresie uwidaczniać. Związane są one najczęściej z jakością róż, które na skutek wysokich temperatur mogą się przebarwiać czy pokrywać meszkowatym nalotem. Takich problemów nie ma w przypadku sprawdzonych odmian na okres lata, a do takich należy Almagro F1.

Powyższe stwierdzenie potwierdza wizyta w pierwszych dniach sierpnia na 20 ha polu gdzie posadzono odmianę Almagro. Po to by rozciągnąć zbiory w czasie rośliny wysadzano w kilku terminach, co zapewnia w tej chwili systematyczne zbiory i stałą podaż kalafiorów o bardzo dobrej jakości. A ta naprawdę zasługuje na uznanie. Mimo ekstremalnie trudnych warunków pogodowych z wysokimi temperaturami, kalafior Almagro bardzo dobrze poradził. Tworzy okazałą duża roślinę, zapewniając okazałe róże bardzo dobrej jakości. Mimo stresowych warunków jakość jest bardzo dobra, nie ma omszenia, przebarwień antocyjanowych, a kolor róż jest alabastrowo biały. Potencjał tej odmiany jest naprawdę imponujący – podkreśla Władysław Tokarczyk z Syngenta.

https://youtu.be/pZTdSRoYhDM

Almagro jest uznaną odmianą w wielu regionach Polski, nawet tam gdzie pola nie są nawadniane. Silne rośliny, tworzące mocny system korzeniowy radzą sobie nawet w takich trudnych warunkach uprawy. Silny wigor i duża ilość okrywowych zapewnia doskonałe krycie róż i ich ochronę przed słońcem. Do osiągnięcia handlowej wielkości róż pozostają one w pełnym okryciu. Rośliny cechuje też wysoka zdrowotność, co pozwala na uzyskanie znakomitych efektów produkcyjnych. To wszystko sprawia, że Almagro jest godną polecenia odmianą do uprawy i zbiorów realizowanych w okresie lata.   

Bardzo dobre wyrównanie i kondycja roślin na polu z odmianą kalafiora Almagro